Ухвалений Виборчий кодекс дасть можливість запровадити в Україні регіональні списки та розвивати місцеві осередки політичних партій.

 

Про це заявив у кулуарах парламенту перший заступник Голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв у кулуарах парламенту.

«Кодекс робить порив у декількох речах. Тепер у нас не просто відкриті списки, а і й відкриті регіональні списки, коли виборець зможе голосувати і за політичну силу, і за найбільш популярних політиків у цьому регіоні», - пояснив політик.

 

Це означає: якщо є дуже популярна особа, виборець зможе переставляти кандидатів у списку до моменту голосування, додав парламентарій.

«Такого на виборах в Україні ніколи не було. Саме голоси виборців будуть надавати можливість, (коли на їхню думку є несправедливість) переміщати або догори, або вниз по списку», - додав Сергій Соболєв.

 

акож  Виборчий кодекс врегулював питання реклами, звернув увагу представник «Батьківщини».

«Максимально зробили все, щоб це була не пряма нав'язлива реклама, а теледебати, можливість обговорення програм. Щоб виборець не просто сприймав обличчя чи гасла, а розумів, за які змісти голосувати», - підсумував Сергій Соболєв.

 

На запитання журналістів, чому так довго тривало голосування за Виборчий кодекс, заступник Голови фракції зазначив, що «як завжди, голоси зникали у колишній коаліції».