Робота Верховної Ради України VIII скликання справедливо заслуговує негативної оцінки з боку українського суспільства саме через те, що парламентом не було здійснено суттєвого поступу і прориву у економічному, соціальному і безпековому напрямках. А тому завдання нового парламенту - змінити багаторічний негативній тренд, щоб українське суспільство відчуло якісні зміни і перетворення в країні, чого буде прагнути команда «Батьківщини» у наступному скликанні.

 

Про це у коментарі INTV сказав лідер партії «Основа» Сергій Тарута, підсумовуючи роботу ВРУ VIII скликання.

 

«Станом на сьогодні ми бачимо колосальну недовіру до парламенту з боку українського народу - нижче 2%. Це і є оцінка українців роботи Верховної Ради. І це означає, що своє завдання парламент не виконав - мова іде про закони, які підвищують якість життя людей і роблять економіку сильною і потужною, а країну - безпечною», - сказав він.

 

Політик наголосив, що війна в Україні продовжується вже понад 5 років, а національна економіка продовжує руйнуватись, у зв'язку із чим мільйони людей продовжують виїжджати за кордон.

«Це - прогалини роботи і парламенту, і Президента, і уряду», - впевнений він.

 

Сергій Тарута також наголосив, що парламенту бракувало «професіоналізму і порядності», а сама якість парламенту була вкрай низькою. Крім того, ВРУ продемонструвала повний нігілізм щодо дотримання норм регламенту, адже мали місце такі ноу-хау як «рейтингові голосування» і «багатократні переголосування». Також, у парламенті мало місце активне кнопкодавство.

«Ми бачили «рекордсменів», які голосували за 6 чи 7 людей, але при цьому самі не голосували», - обурився він.

 

Сергій Тарута також послався на оцінку колишнього президента Європейського парламенту Пета Кокса, який у преамбулі доповіді та дорожньої карти про необхідність реформування Верховної Ради зазначив, що «український парламент не в змозі впоратися з валом законопроектів, що робить законотворчість неякісним, має місце законодавчий спам, а діяльність парламенту нагадує законодавче цунамі».

 

За словами парламентарія, вимоги українського суспільства до наступного скликання полягають у тому, щоб якість парламенту була змінена, і щоб «було задано новий тренд щодо економіки, безпеки, соціуму і верховенства права».

 

Відповідаючи на уточнююче запитання щодо позитивних рішень Верховної Ради, Сергій Тарута відповів: «те, що депутати роблять гарно - це просто їх завдання, і вони за це роблять гроші».

 

 

Софія ЗАРУДНА, INTV