Українські підприємці занепокоєні реформою енергетичного ринку, зокрема новим законом про ринок електроенергії, в наслідок впровадження якого для них суттєвим чином зростає тариф на електроенергію на тлі суттєвого падіння доходів людей.

 

Про це під час години запитань до уряду сказала народний депутат фракції «Батьківщина» Олександра Кужель, передає INTV.

«Сьогодні в Україні назріває підприємницький бунт. Так, всі підприємці України зараз збирають підписи, адже з 1-го липня ви піднімаєте вартість електроенергії на 35%. І це при тому, що спад купівельної спроможності населення - падає», - сказала вона.

 

«Люди отримують 1200-1300 грн, а такі як Коболєв отримують 200 млн грн на місяць...», - звернулась політик звернулась до віце-прем'єр-міністра Геннадія Зубко.

 

Парламентарій також звернула увагу уряду на те, що Кабмін не діє професійно і не захищає український малий бізнес.

«Ви вже зруйнували малий і середній бізнес. Але зробіть добре для людей, щоб відчувати себе комфортно серед населення», - закликала вона.

 

У свою чергу віце-прем'єр-міністр України Геннадій Зубко повідомив, що з 1 липня, дійсно, набув чинності Закон України «Про ринок електроенергії», і своє занепокоєння його вступом у дію свого часу висловлював уряд.

«Ми говорили і писали як Міністерство житлово-комунального господарства, регіонального розвитку по всіх інстанціях. У тому числі ми це питання і обговорювали на спільному засіданні Ради національної безпеки. І на жаль, наші також питання, яким чином при нових ринкових умовах в нових цінах буде встановлюватися тариф, яким чином буде реагувати ринок, яким чином комунальні підприємства будуть сплачувати передплату, також ці питання піднімалися», - сказав він.

 

«Так, дійсно, сьогодні піднялися ціни на електроенергію. І я хочу сказати, що з цим потрібно також розбиратися. А де вони піднялися? Вони піднялись у транспортників, вони піднялися в генеруючих потужностях чи вони просто піднялися у зв'язку з тим, що були прийняті нові умови? І я думаю, що оце питання, яким чином і де вони піднімалися, також потребує розгляду», - завершив він.

 

 

Софія ЗАРУДНА, INTV