Шість країн-членів Європейського Союзу виступили на підтримку України за підсумками засідання Ради Безпеки ООН, скликаного Росією для обговорення закону про українську мову.

.Про це повідомляє представництво України при ООН у Twitter.

 

Представники Бельгії, Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії та Естонії в спільній заяві повністю підтримали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України і засудили незаконну анексію Росією Криму.

У спільній заяві європейські країни закликали Росію негайно звільнити 24 українських військовополонених моряків і відновити вільне судноплавство в Азовському морі.

"Ми очікуємо, що Росія негайно припинить розпалювати конфлікт і утримається від дій, які ставлять під загрозу виконання Мінських угод і перешкоджають повному відновленню урядом України контролю над цими районами. Зокрема, Росія повинна припинити фінансову та військову підтримку сепаратистів і припинити видачу паспортів громадянам України на Донбасі", - йдеться в документі.

 

Дипломати також засудили обстріл санітарного автомобіля Об'єднаних сил в районі населеного пункту Водяне і спроби залякування та перешкоджання роботі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі.

"Ми закликаємо всі сторони повністю виконати свої зобов'язання в рамках Мінських угод, починаючи з всеосяжного і стійкого припинення вогню і виведення важкої зброї", - йдеться в заяві.

 

Європейські країни також привітали конструктивну участь представників України та Росії в нараді політичних радників лідерів нормандської четвірки в Парижі 12 липня.

Крім того, дипломати нагадали, що 17 липня виповнюється п'ять рокі з моменту знищення пасажирського літака рейсу МН17, внаслідок чого загинули 298 осіб.