Якби вибори до Верховної Ради України відбувалися посеред липня, то до парламенту впевнено пройшли б чотири політичні партії: «Слуга народу», «Опозиційна платформа - За життя», «Європейська солідарність» та ВО «Батьківщина».

Такі дані опитування, проведеного Центром «Соціальний моніторинг» і Українським інститутом соціальних досліджень ім. О. Яременка методом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face) за місцем проживання респондента у період 3-10 липня.

 

rating

 

Так, згідно результатів опитування, «Слугу народу» готові підтримати 42,5% респондентів серед тих, хто визначився і голосуватиме, «Опозиційну платформу - За життя» - 15.1%, «Європейську солідарність» - 8,1%, ВО «Батьківщина» - 7,6%.

Враховуючи похибку вибірки, шанс подолати 5%-ий бар'єр мають також партії «Голос», «Громадянська позиція», а також «Сила і честь».

Водночас, майже половина українців у жодному разі не проголосують за партію «ЄС» Петра Порошенка, вона «очолює» антирейтинг політичних сил. 

«Традиційно, лідером антирейтингу у нас залишаються партії, пов'язані з владою. На першому місці у нас залишається «Європейська солідарність» Петра Порошенка, показник - 45.5%», - зазначив під час прес-конференції у Києві Дмитро Дмитрук, директор Центру «Соціальний моніторинг», передає INTV.

Загалом, якби парламентські вибори відбувалися б найближчої неділі, то 41,1% опитаних точно мають намір проголосувати, 38,2% - скоріше мають такий намір, 8,9% респондентів - точно не проголосують і ще 6% швидше не проголосують.

Дослідження проводилося 3-10 липня в усіх регіонах України, крім непідконтрольних уряду територій.

Опитано 3022 респондентів, стандартна похибка вибірки +/- 1,8%.