Верховний суд Нідерландів постановив, що держава несе 10-відсоткову відповідальність за загибель 350 мусульман, що знаходилися на голландській базі в Потокарі після падіння Сребрениці в липні 1995 року

Про це повідомляє Радіо Свобода.

 

Суд ухвалив таке рішення 19 липня.

 

У 2017 році Апеляційний суд в Гаазі підтримав рішення гаазького цивільного суду, який в 2014 році визнав часткову відповідальність Нідерландів за те, що в липні 1995 року нідерландські солдати зі складу миротворчих сил ООН виселили зі своєї бази 350 чоловіків-мусульман, що ховалися там. Вони виявилися серед понад семи тисяч мусульманських чоловіків і хлопчиків, убитих підрозділами армії боснійських сербів.

 

Верховний суд Нідерландів 19 липня постановив, що миротворці "діяли незаконно при виселенні 350 чоловіків". "Вони відібрали в чоловіків шанс уникнути потрапляння в руки боснійських сербів", - йдеться в повідомленні.

 

У 2007 році Міжнародний трибунал в Гаазі у справі колишньої Югославії визначив події в Сребрениці як геноцид.

Масові вбивства в Сребрениці вважаються найбільшим воєнним злочином в Європі з часів Другої світової війни.

 

Нагадаємо, у липні 1995 року загони боснійських сербів увійшли в Сребреницю, оголошену Радбезом ООН "зоною безпеки".

Практично не зустрівши опору з боку легкоозброєних голландських військовослужбовців з числа "блакитних касок" ООН, війська сербського генерала Ратко Младича влаштували в місті розправу над мусульманським населенням.

 

В результаті були викрадено і вбито близько 8000 осіб, переважно чоловіків та юнаків.