Враховуючи конфігурацію складу нового парламенту, а саме ті політичні сили, які мають шанси потрапити до Верховної ради після виборів 21 липня, важливу роль у ньому відіграватиме політична партія ВО «Батьківщина».

 

Таку думку висловив під час прес-конференції у Києві Вадим Карасьов, директор Інституту глобальних стратегій, передає INTV.

«Ми бачимо, що з одного боку партія Медведчука («Опозиційна платформа - За життя» - прим.) - проросійська. З іншої сторони ми бачимо партію Порошенка («Європейська солідарність» - прим.), мовляв, «прозахідна». Ми бачимо, що Медведчук у Москві, в Європарламенті у Страсбурзі, Порошенко у Страсбурзі - вони з різними меседжами. Якщо Медведчук пропонує свій план «мирний», то Порошенко навпаки, пропонує ще посилити санкційний тиск на Росію. А це означає, що зовнішня політика різна. Нема чіткого державного курсу. Ми бачимо вже партійні зовнішні політики», - сказав політолог.

 

Тому зростає попит на партії з довгою історією та традиціями, партій, які пройшли декілька електоральних циклів, якою є «Батьківщина» і які можуть стати своєрідними «подушками безпеки» у новому парламенті.

«У нас багато партій і політиків на один день. Але, напевне, після цього буде запит на партії стабільних традицій і стабільної політики, які давно присутні в українській політиці та які дійсно несуть собі цю інституціональну і професійну пам'ять. Як працює політика, як працює Кабмін, як пропонувати і реалізовувати професійні рішення, а не лише кінематографічні і телевізійні постановки», - зазначив В. Карасьов.

 

Як відомо, згідно останніх соціологічних опитувань до Верховної Ради України на дочасних парламентських виборах, які відбудуться 21 липня впевнено проходять чотири політичні сили: «Слуга народу», «Опозиційна платформа - За життя», «Європейська солідарність» та ВО «Батьківщина».