Вибори президента України, можливо, стануть найбільш непередбачуваними в історії країни. Очільники держави, зазвичай, відчувають довіру лише у перший рік свого президенства, а надалі довіра до них серед населення тільки падає.

Про це розповіла під час прес-брифінгу на тему: «Результати парламентських виборів: які наслідки для України та світу?» Ірина Бекешкіна, директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, передає INTV.

«Можливо, в Україні вже якась є традиція, на кожних виборах голосувати за опозицію, за опозиційні сили, обирати іншого президента», - сказала експерт.

За її словами, можна говорити про певні успіхи президента Порошенка у створенні армії, у відносинах на міжнародній арені, у протидії Росії, але українці залишились все ж незадоволеними.

«Якщо говорити про основні провали, помилки, які були припущені, то першою є продовження війни на Сході країни. Про це говорять 70% українців. Далі йдуть зростання цін на товари і послуги за незмінних низьких зарплат, зростання тарифів на комунальні послуги та великий рівень корупції. Тобто, це така песимістична оцінка», - зазначила І. Бекешкіна.

Водночас, від нових лідерів у політиці українці очікують таких рис як не корумпованість, чесність, бажання захищати інтереси звичайних людей і тільки 16% оцінюють професіоналізм, зауважила директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Деяким шоком для соціологів стало опитування після другого туру президентських виборів, коли за В. Зеленського були готові проголосувати майже 45% респондентів, не знаючи абсолютно нікого зі списку його команди.

«З одного боку, люди відчувають щось на кшталт ейфорії, вони вважають, що це була їх перемога. Тобто, люди обрали нових людей серед свого оточення. Можливо, це був свого роду виборчий Майдан», - підсумувала І. Бекешкіна.