Акції аргентинських компаній та вартість песо впали до найнижчого за 18 років рівня після того, як чинний президент країни Маурісіо Макрі програв попередні вибори глави держави.

 

Фондовий ринок Аргентини та її національна валюта у понеділок, 12 серпня, впали до рекордно низького за десятиліття рівня після того, як чинний глава держави Маурісіо Макрі програв попередні президентські вибори. За результатами обробки бюлетенів з майже 90 відсотків дільниць, він отримав лише 32 відсотки голосів виборців, повідомила агенція AP. Перемагає на праймеріз кандидат-популіст Альберто Фернандес, якого підтримали 47 відсотків тих, хто проголосував.

Після оголошення результатів виборів провідний аргентинський фондовий індекс Merval упав на 31 відсоток, повідомляє агенція Reuters. Близько третини аргентинських компаній, акції яких торгуються на біржах в США, втратили половину своєї вартості.

Аргентинський песо на початку дня подешевшав на 30 відсотків та опустився до 65 песо за долар США. Однак пізніше у ситуацію втрутився Центральний банк країни, який продав 50 мільйонів доларів, повідомляє AFP. Згодом національна валюта відновила позиції до 55 песо за долар. Це стало найбільшим падінням фондового ринку та національної валюти з часів економічної кризи та дефолту 2001 року.