На запланованому на 22 серпня відкритому засіданні Ради Безпеки ООН за ініціативи Москви та Пекіна обговорюватимуть нещодавній пуск американської крилатої ракети, пише DW.

 

У відповідь на нещодавній пуск Сполученими Штатами крилатої ракети наземного базування Росія і Китай запросили проведення засідання Ради Безпеки ООН. Про це в середу, 21 серпня, повідомив виконувач обов'язків постійного представника РФ при ООН Дмитро Полянський у розмові з журналістами агенції новин "Інтерфакс".

"Ми запросили сьогодні разом з Китаєм засідання Ради Безпеки ООН у зв'язку із заявами США про плани з розробки й розміщення ракет середнього радіусу дії" - сказав Полянський, цитує "Інтерфакс".

Він додав, що відкрите засідання заплановане на четвер, 22 серпня о 15:00 за нью-йоркським часом.

 

Як повідомлялося, проведений днями пуск американської крилатої ракети з наземної мобільної установки на острові Сан-Ніколас спричинив різку критику з боку Москви та Пекіна. РФ та КНР звинуватили США в нагнітанні ситуації та бажанні обрати курс на конфронтацію. Крім того, в Пекіні наголосили, що такі дії США становлять значну загрозу для глобальної та регіональної безпеки. 

Речник Кремля Дмитро Пєсков, приміром, зазначив, що проведене американцями випробування ракет цього класу свідчить про те, що Вашингтон вже давно планував свій вихід з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД).

Як повідомлялося, проведений 19 серпня пуск американської крилатої ракети наземного базування став першим після розірвання ДРСМД. Ракета влучила в ціль, розташовану на відстані понад 500 кілометрів від місця запуску, повідомили в Пентагоні.