Молдавський прем'єр-міністр Майя Санду розпорядилася відкликати посла своєї країни з Росії для консультацій через візит міністра оборони РФ Сергія Шойгу в Кишинів.

 


Відповідне рішення вона віддала главі МЗС та європейської інтеграції Ніку Попеску на засіданні уряду, оскільки Шойгу не погодив з урядом запланований на 24 серпня візит.

 

Крім того, вона нагадала, що в світлі цього візит російського міністра не може вважатися офіційним і, відповідно, ніякі угоди в галузі оборони між Молдовою і Росією в цей період не можуть бути підписані.

"Ми не можемо заборонити іноземним громадянам приїжджати в Молдову. Але візит Шойгу до нашої країни може бути тільки приватним", - підкреслила Санду.

 

Варто зазначити, що російський міністр оборони летить в Кишинів на запрошення свого молдавського колеги Павла Войку. Прем'єр нагадала чиновнику, що офіційні візити іноземних політиків мають бути узгоджені з МЗС і зі складанням протоколу.

 

Нагадаємо, що в лютому уряд Молдови вже відкликав посла в РФ Андрія Негуце після того, як дипломат неправильно і недостатньо твердо наполіг на позиції Кишинева в питанні відкриття "посольства" Придністров'я в Москві.

Крім того, з цієї ж причини російського посла в Молдові Олега Васнецова викликали в молдавський МЗС для дачі пояснень з приводу відкриття в Москві так званого "представництва" Придністров'я.

Раніше Майя Санду дала "Сьогодні" ексклюзивне інтерв'ю, в якому розповіла про причини політичної кризи в країні і переслідуванні колишніх членів уряду.