За словами Нефьодова, внаслідок блокування конкурсу на посаду голови ДМС весною і влітку цього року, створення служби затримується на 2 місяці. 

«Ми знаходимось на етапі переведення людей до центрального апарату. Після цього буде проведено процес створення регіональної структури ДМС», - розповів Нефьодов.

 

За словами голови митної служби, відбудеться «чистка» вищої ланки держоргану. Спростити цей процес має ухвалений 19 вересня закон «Про внесення змін до деяких законів України» про перезавантаження влади (законопроект №1066).

Зокрема, цей закон дозволяє звільняти посадовців, не пропонуючи їм посісти на аналогічну посаду.

 

«В такій організації як ДПС з десятками тисяч співробітників якісь вакантні посади завжди є. Як наслідок посади могли займатись по колу. Також не можна буде уникнути звільнення, сховавшись на лікарняному чи у відпустці. Наразі у нас шалена кількість чоловіків, які перебувають у декретних відпустках. За цим показником митна служба, мабуть, найбільш гендерно-прогресивний орган в Україні», - повідомив Нефьодов.

 

Що відомо

  • 18 грудня 2018 року уряд ухвалив рішення про розділення Державної фіскальної служби на 2 окремих органи - митну та податкову служби.

  • 25 червня 2019 року відбувся фінальний етап конкурсу на посаду голови Державної митної служби, у якому переміг Максим Нефьодов.

  • Президент Володимир Зеленський доручив запустити роботу ДМС до 1 грудня цього року.

 

 

Джерело: Мінфін