Команда «Батьківщина» вимагає від президента України Володимира Зеленського ініціювати проведення Всеукраїнського референдуму з питання відкриття ринку землі, а для забезпечення механізму відповідної процедури «Батьківщина» реєструє законопроєкт про проведення Всеукраїнських референдумів за народною ініціативою, який вимагає ухвалити на найближчому засіданні Верховної Ради України.

 

Про це сказала Юлія Тимошенко під час пресконференції у Києві, говорячи про законопроект №2178 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».

 

«Спираючись на передвиборчу програму президента України Володимира Зеленського, я звертаюсь до нього від імені Партії ВО «Батьківщина» і фракції з вимогою звернутись до народу і провести Всеукраїнський референдум щодо того, чи є підтримка українців у питанні продажу сільськогосподарської землі з молотка», - сказала

 

Політик нагадала, що законопроєкт щодо обігу земель сільськогосподарського призначення напередодні був зареєстрований у Верховній Раді. Команда «Батьківщина», проаналізувавши документ, винесла свої застереження і вказала на низку загрозливих ризиків для країни. Так, на її переконання, у разі ухвалення закону «під час війни, окупації і анексії буде продано з молотка 72% території суверенної і незалежної України».

 

«Якщо цей закон буде ухвалено у парламенті, і такий дозвіл в тому числі іноземцям на купівлю сільськогосподарської землі стане реальністю, то це буде означати новітню колонізацію України. Виникає питання, за що сотні років гинули мільйони українців, борючись за наш суверенітет, незалежність і право володіти своєю землею, будувати самостійне і незалежне життя?» - звернулась вона.

 

Юлія Тимошенко наголосила, що нині відсутній механізм забезпечення проведення Всеукраїнського референдуму, а тому «Батьківщина» розробила відповідний законопроєкт про проведення Всеукраїнських референдумів за народною ініціативою, і пропонує владі невідкладно його розглянути та ухвалити як закон.

 

«Ми сьогодні реєструємо законопроєкт про проведення Всеукраїнських референдумів за народною ініціативою, і якщо є воля президента, то він може сьогодні до кінця дня визнати цей законопроєкт першочерговим, і його буде розглянуто на засіданні Верховної Ради України. Ми просимо розглянути і прийняти законопроєкт в цілому», - звернулась вона.

 

Голова Партії ВО «Батьківщина» зауважила, що «Батьківщина» також реєструє ще один законопроєкт, який фактично забороняє продаж сільськогосподарської землі без рішення українського народу шляхом проведення Всеукраїнського референдуму.

 

«Прийняття рішення про розпродаж сільськогосподарської землі може відбуватись виключно на основі Всеукраїнського референдуму і виключно на основі рішень українців. Тому що жоден президент, уряд і парламент не можуть волюнтаристськи, самостійно за лаштунками без рішення народу ухвалити рішення, чи продавати 72% території України, чи не продавати», - зазначила Юлія Тимошенко.

 

Відповідно до зміна до статті 130 - набуття правова власності на землю - команда президента Володимира Зеленського вирішила всю сг землю продати, в тому числі іноземцям.

 

За законодавством землю можна продати громадянам України, в тому числі тим, хто має подвійне громадянство - паспорти інших держав.

Юридичні особи - утворені за законодавством України. Але ми всі знаємо, що в Україні може бути зареєстровано українське підприємство, де 99% власності буде належати іноземним громадянам чи компаніям.

 

42 млн га української землі може бути продано повністю, в тому числі іноземцям. Також законопроєкт передбачає, що «в одні руки» можна буде брати 210 тис. га землі. Тобто, одне підприємство з іноземними інвестиціями може купити 210 тис га землі. А декілька афілійованих - до 1 млн га землі. Це - ствердження і розвиток аграрної олігархії, яка руйнує і сьогодні аграрний сектор України.

 

03.34 -Передвиборча програма президента України Володимира Зеленського мастить тезу, що «народовладдя в Україні повинно здійснюватись через референдуми», і «народ України буде формувати основні завдання для влади через референдуми». А тому питання розпродажу 72% території України іноземцям - має стати питанням до українців.