Реалізація «формули Штайнмаєра» є неприпустимою для України, оскільки матиме наслідком здачу національних інтересів України через фактичну ліквідацію суверенітету країни і перетворення України у «колонію Російської Федерації». А тому Верховна Рада України повинна об'єднатись для розроблення «української формули», яка захищатиме національні інтереси країни.

 

Про це із парламентської трибуни сказала голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

 

«Нам слід зняти частину дипломатичного тягаря із Президента, і в парламенті розробити «українську формулу» врегулювання війни на Сході, повернення територій в Україну, і безумовно - повернення миру», - сказала вона.

 

За словами політика, нині влада планує здійснити реалізацію «формули Штайнмаєра», яка визначає порядок вступу в силу закону про особливий статус окупованих територій Донецької і Луганської областей, і відповідно проведення виборів в ОРДЛО без попередньої демілітаризації територій, відведення російських військ, поновлення контролю України над українсько-російським кордоном і поновлення дії закону та Конституції України.

 

«Формула Штайнмаєра» в дипломатичному світі розуміється так, що спершу - вибори, а потім «як життя покаже». А «формула України» - це спочатку повна демілітаризація, поновлення російсько-українського кордону, контролю України над цією територією, а потім - вибори. Ось - в чому різниця», - пояснила вона.

 

Юлія Тимошенко застерегла, що у запропонованому вигляді «формула Штайнмаєра» дозволить провести вибори в ОРДЛО, де «будуть голосувати пушками, без народу і без України». На її переконання, нині Україна опинилась перед ризиком реалізації включення «Придністров'я в склад України, де будуть ухвалювати рішення про життя України під контролем Російської Федерації».

 

«І тоді найближче голосування - парламентські чи президентські вибори - і 5,5 млн сфальшованих бюлетенів поміняють всі пропорції всередині України, і ми станемо знову колонією Російської Федерації», - застерегла вона.

 

Політик закликала об'єднатись, щоб не допустити такого неприпустимого сценарію для України.

 

«Не залежно від того, на які партії чи групи ми розділені, або маємо бачення і розуміння - нам потрібно визначитись, що в цій боротьбі за окуповані території - слід бути єдиною командою...», - закликала Юлія Тимошенко.