Білий дім відмовився співпрацювати з демократами Конгресу США у розслідуванні в рамках підготовки до процедури імпічменту президента Дональда Трампа. Виконавча гілка влади "не братиме участі в упередженому політичному театрі", йдеться в заяві прессекретарки Білого дому Стефані Грішем, опублікованій у вівторок, 8 жовтня. Демократи "переслідують однобоку мету", "порушують громадянські свободи" і принцип поділу влади, зазначається в документі. У Білому домі їх звинуватили у "бажанні скасувати результати виборів 2016 року", повідомляє DW.

"Президент не зробив нічого поганого, і демократи знають це", - наголосила Грішем. Дональд Трамп і його адміністрація "продовжать боротися за американський народ, розвивати економіку", а також "захищати інтереси Америки всередині країни і за кордоном", додала вона.

 

Раніше в Палаті представників Конгресу надіслали запит щодо надання документів в "українській справі"  адміністрацією Білого дому, Держдепартаментом США, віцепрезидентом Майклом Пенсом, а також міністерством оборони і адміністративно-бюджетним управлінням адміністрації президента.

Крім того, адміністрація президента Трампа заблокувала заплановане на 8 жовтня надання свідчень постійним представником США при ЄС Гордоном Сондлендом у комітетах Палати представників. Він вважається одним із ключових свідків у ініційованому демократами в Палаті представників розслідуванні щодо імпічменту Дональда Трампа. Відповідне розпорядження щодо Содленда видав Державний департамент США.