Розведення військових сил на лінії розмежування має відбуватись «симетрично і синхронізовано», натомість сьогодні Україна робить кроки з відведення сил в односторонньому напрямку. Це все несе загрозу поглиблення кризи і як наслідок - можливої капітуляції.

 

Про це сказав директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик під час пресконференції на тему: «Розведення військ: крок к миру або привід для загострення конфлікту на Донбасі?», передає INTV.

«З моєї точки зору, якщо ми говоримо про умови розведення сторін, то вони мають бути симетричними і синхронізованими. І головної умови із забезпечення безпекової частини - а це забезпечення режиму тиші і припинення вогню на 7 днів, - не дотримано», - сказав він.

 

Експерт нагадав, що нині в Золотому і Петровському продовжуються обстріли, і таким чином розведення військ не відбувається за паритетних умов.

«У Золотому - стріляють, в Петровському - загострення активності, де лише вчора було 9 обстрілів, що означає безперебійну роботу артилерійської системи чи то системи залпового вогню», - сказав він.

«Лише за три місяці так званого перемир'я на всій лінії фронту зафіксовано 1292 обстріли, маємо 32 загиблих і 107 поранених. А зокрема жовтні - 209 обстрілів, 3 загиблих і 6 поранених. Чому раніше вони називали «активні військові дії», а нині - це «перемир'я», - риторично звернувся Віталій Кулик.

 

Експерт вказав на те, що в цих умовах Україна «бере на себе додаткові зобов'язання, втягуючись у «пастку 22», з якої немає позитивного виходу».

«Україна веде рух в односторонньому напрямку. Це може означати поглиблення кризи, що призведе до капітуляції, про яку сьогодні говорять. Тому спершу слід вирішити питання безпекової частини, а потім - політичної», - завершив він.

 

Нагадаємо, через обстріли бойовиків на Донбасі розведення військ у районі Золотого і Петрівського зірвано. Терміни розведення порушилися через те, що терористи кілька днів тому обстріляли населені пункти.

 

Основна передумова розведення сил - це дотримання режиму припинення вогню на цій ділянці протягом щонайменше тижня. Ці дані має підтвердити ОБСЄ. Перший етап розведення полягає у відведенні військ, другий - у демонтажі інженерних споруд та розмінуванні.