Виконуючий обов'язки начальника штабу Білого дому Мік Малвейні підтвердив, що з боку президента Дональда Трампа здійснювався тиск на український уряд з метою домогтися розслідування щодо Демократичної партії та сім'ї Байден. Але через кілька годин Малвейні заперечував, що коли-небудь вимовляв ці слова, повідомляє CNN.

 

Як пояснив керівник Білого дому, Трамп заморозив майже 400 млн доларів оборонної допомоги для України, частково для тиску з метою розслідування дій демократів.

Малвейни підкреслив, що мова йде про ситуацію, коли проводилось розслідування з сервером Демократичного національного комітету, зламаного на виборах 2016 року.

 

При цьому опубліковане листування американських дипломатів свідчить про те, що вони намагалися тиснути на президента України Володимира Зеленського до рішення почати розслідування в відношенні екс-віце-президента Джо Байдена і членів його сім'ї. Зокрема, мова йшла про розслідування відносно компанії Burisma, серед членів правління якої був Хантер Байден.

"Ось чому ми затримали гроші", - сказав Малвейні.

 

Інші представники адміністрації Білого дому від слів Малвейні відхрестилися, зазначивши, що не знають, що саме мав на увазі чиновник.

Журналісти вважають, що Малвейни, по суті, підтвердив, що зустріч Трампа і Зеленського могла відбутися тільки за умови, що сторони виконають "послугу за послугу". Тобто Україні нададуть оборонну допомогу та можливість зустрітися з Трампом у Вашингтоні, а Зеленський ініціює розслідування відносно Burisma.

 

Вчора Малвейні сказав, що причиною затримки оборонної допомоги Україні нібито були побоювання з приводу корупційних дій нової української влади.

У своїй письмовій заяві Малвейні зазначив, що єдиними причинами, за якими США тримав гроші, було занепокоєння з приводу відсутності підтримки з боку інших країн і заклопотаність з приводу корупції.

"Ніколи не було ніяких умов щодо оборонної допомоги", - пояснив він.

Журналісти підкреслили, що саме Малвейні був офіційною особою, що виконував указ Трампа про заморожування майже 400 мільйонів доларів США у вигляді оборонної допомоги, затвердженої Конгресом.

 

Раніше представники Демократичної партії зажадали від Білого дому надати інформацію про тимчасове блокування військову допомогу Україні. Конгресменів цікавлять дата прийняття рішення про заморожування допомоги, а також обґрунтування цих кроків.

 

Зазначимо, що в опублікованому тексті скарги, яку подав інформатор із розвідслужб, сказано, що Трамп розпорядився заморозити допомогу для України за кілька днів до телефонної розмови з Володимиром Зеленським. Через деякий час після розмови допомогу було розблоковано.

При цьому Трамп стверджує, що не вимагав від Зеленського розслідування стосовно колишнього віцепрезидента Джо Байдена і його сина Хантера в обмін на надання військової допомоги.