Міністерство енергетики США відмовляється надавати конгресменам з Демократичної партії документи для процедури імпічменту Дональда Трампа

Про це пише американське видання Politico з посиланням на письмову заяву представника Міненерго Меліси Бурнінсон,  

 

 

У листі зазначено, що Міненерго США не змогло б дати запитувану інформацію, навіть якщо розслідування було б авторизовано належним чином. Ця позиція пояснюється тим, що мова йде про конфіденційні повідомлення представників виконавчої влади.

Також в листі йдеться, що за рішенням Верховного суду США у комітету палати при розслідуванні не може бути тих же повноважень, що й у Палати представників в цілому.

 

Нагадаємо, конгресмени просили міністра енергетики Ріка Перрі передати документи, що стосуються зустрічей із владою України.

Перед цим Трамп "призначив" Перрі винним у телефонному скандалі за участю українського президента Володимира Зеленського.

18 жовтня газета The New York Times повідомила про намір Перрі піти у відставку. Як зазначається, він вже звернувся з відповідною заявою на ім'я глави держави.

 

Довідка

З конституційно-правової точки зору, у Сполучених Штатах встановлено незвичну для європейських країн "жорстку" президентську модель правління. Президент там одночасно є й прем'єром, себто керівником уряду. Йому підпорядковуються усі міністри.