Президент Європейської Ради Дональд Туск ввечері у суботу, 19 жовтня, провів телефонну розмову із прем'єр-міністром Великобританії Борисом Джонсом щодо ситуації навколо Brexit, яка склалася після голосування цього дня в британському парламенті. Як зазначив Туск у дописі в соціальній мережі Twitter, він очікує листа від Джонсона, вочевидь маючи на увазі прохання про чергове перенесення дати виходу Великобританії з ЄС.

 

 

Цього разу має йтися про 31 січня 2020 року як чергову дату Brexit - саме вона була зафіксована в ухваленому у вересні британським парламентом законі. Закон зобов'язує Джонсона просити відтермінування Brexit цього ж дня, якщо Палата громад не схвалить угоду 19 жовтня.

 

Згодом джерело в Брюсселі підтвердило агентству новин dpa, що Джонсон надіслав відповідного листа ще в суботу.

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон направив у Брюссель лист з проханням відкласти Brexit, в іншому, вже підписаному посланні він пояснив, чому відтермінування є помилкою.

Загалом британський прем'єр надіслав три листи - непідписане прохання, якого вимагає так званий акт Бенна, ухвалений у вересні, пояснювальна записка від посла Британії у ЄС, та особистий підписаний лист, в якому Джонсон стверджує, що не хоче відстрочки.

"Я звертаюся до Європейської ради з листом, в якому інформую її про те, що Сполучене Королівство домагається подальшого продовження терміну, передбаченого статтею 50 (3) Договору про Європейський Союз... Сполучене Королівство пропонує, щоб цей період закінчився об 11 годині вечора за Гринвічем 31 січня 2020 року. Якщо сторони зможуть ратифікувати угоду до цієї дати, уряд пропонує достроково припинити цей період" - йдеться у непідписаному листі.

 

Дональду Туску потрібно буде "кілька днів" для консультацій із лідерами країн ЄС щодо подальших кроків.