Керівництво НАТО під час візиту в Україну наступного тижня розраховує почути від президента Зеленського про його ініціативи щодо завершення конфлікту на Донбасі. Про це в середу, 23 жовтня, заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на прес-конференції напередодні міністерської зустрічі НАТО в Брюсселі, повідомляє Європейська правда.

 

Єнс Столтенберг нагадав, що в цьому місяці Північноатлантична рада НАТО відвідає Одесу і Київ. "Один з мотивів цього візиту - він відбудеться для того, щоб краще розуміти [ситуацію в Україні], отримати інформацію з перших рук від уряду і президента Зеленського. Ми хочемо обмінятися думками про те, як НАТО може підтримати Україну і мирні зусилля", - заявив Генсек. 

 

Єнс Столтенберг також заявив, що в НАТО є консенсус щодо дій української влади на вирішення проблеми російської агресії на Донбасі. "Ми повністю підтримуємо зусилля, спрямовані на політичне врегулювання шляхом виконання мінських домовленостей, і ми вже побачили певний прогрес, включаючи обмін ув'язненими", - заявив він. 

 

Генеральний секретар підкреслив, що це питання - не єдине, якому буде присвячено візит в Україну. Як зазначив Столтенберг, візит також буде присвячений тривалим зусиллям НАТО з надання допомоги Україні в процесі реформ, модернізації Збройних сил і боротьбі з корупцією. Крім того, сказав Столтенберг, в альянсі хочуть забезпечити спроможність України до "сучасних методів командування і управління, кіберзахисту, реформування її Збройних сил". 

 

Довідка: Північноатлантична рада - це вищий політичний орган, який приймає рішення в НАТО. Він стежить за політичним і військовим процесом, пов'язаним з питаннями безпеки, які впливають на альянс в цілому. До складу Ради входять по одному представнику кожної з країн НАТО. 

НагадаємоПівнічноатлантична рада проведе засідання в Україні 31 жовтня. У зустрічі візьме участь президент Володимир Зеленський.