У структурі окремих регіональних бюджетів місцевий акциз є четвертим по обсягу джерелом з надходження на сьогоднішній день. Його ж втрата призведе до згортання фінансової децентралізації.

На цьому наголосив під час прес-брифінгу у Києві Олександр Слобожан, виконавчий директор Асоціації міст України, передає INTV.

«Дві тисячі органів місцевого самоврядування втратять місцевий акциз, це буде серйозна катастрофа (...)

 

У структурі окремих ОТГ, сільських, селищних, міських бюджетів він складає до 80%, у більшості - до 30% доходів. Тобто, місцевий акциз - це четверте джерело по надходженню на сьогоднішній день після податку на доходи фізичних осіб, після оплати за землю, після єдиного податку.

Його втрата призведе до суттєвого погіршення фінансового стану. Це, насправді, буде початок згортання фінансової децентралізації, яка була започаткована декілька років тому», - зазначив О. Слобожан. 

 

В АМУ закликали уряд і парламент у проєкті Держбюджету на 2020 рік захистити інтереси громад, а саме:

-         підтримати норму щодо зарахування частини акцизного податку на пальне до дохідної частини місцевих бюджетів;

-         забезпечити належний рівень освітньої субвенції;

-         забезпечити оплату з Держбюджету України гарантованих державою пільг;

-         передбачити на 2020 рік додаткову дотацію на здійснення переданих з Держбюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я.

 

Підсумовуючи, О. Слобожан зауважив, що місцевим громадам необхідні кошти для того, аби забезпечити надання якісних послуг громадянам.

Водночас, прийняття урядового проекту Держбюджету на 2020 рік та змін до Бюджетного кодексу України призведе до «тотального погіршення якості життя людей в усіх без винятку громадах - як у селах, селищах, ОТГ, так і в малих, і у великих містах», резюмували в АМУ.