Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп протягом декількох тижнів роздумує над звільненням виконуючого обов'язки начальника штабу Білого дому Міка Малвейни через його невдалих виступів на тлі розслідування справи про імпічмент, повідомляє видання The Washington Post посилаючись на слова трьох джерел.

Неназвані джерела розповіли, що президент висловив невдоволення словами Малвейни на прес-конференції 17 жовтня. Тоді керівник Білого дому підтвердив, що з боку президента Дональда Трампа здійснювався тиск на український уряд з метою домогтися розслідування щодо Демократичної партії сім'ї Байден. Але через кілька годин Малвейни заперечував, що коли-небудь вимовляв ці слова.

 

За інформацією газети, старші помічники не рекомендували звільняти Малвейни в той час, як йде розслідування демократів.

Вони також стверджують, що звільнення Малвейни викличе хаос, при якому буде важко знайти йому заміну.

Один з радників зазначив виданню, що Малвейни навряд чи звільнять до кінця року.

"Але президент був дуже незадоволений цією прес-конференцією. Це був дуже поганий день для президента", - сказав джерело.

 

Помічники Трампа також вказують на ситуацію зі звільненням колишнього радника з нацбезпеки Джона Болтона, якого звільнили у вересні і зараз демократи домагаються від нього дачі показань.

"Трамп постійно питає всіх, що вони думають про Малвейни. Він явно розчарований ним. Однак йому радять: останнє, що йому потрібно зараз - це ще одне важливе кадрове зміна", - відзначив один з високопоставлених чиновників США.

 

Як раніше пояснив керівник Білого дому, Трамп заморозив майже 400 млн доларів оборонної допомоги для України, частково для тиску з метою розслідування дій демократів.

Малвейни підкреслив, що мова йде про ситуації, коли проводилось розслідування поводження з сервером Демократичного національного комітету, зламаного на виборах 2016 року.

При цьому опубліковане листування американських дипломатів свідчить про те, що вони намагалися схилити президента України Володимира Зеленського до рішення почати розслідування в відношенні екс-віце-президента Джо Байдена і членів його сім'ї. Зокрема, мова йшла про розслідування відносно української компанії Burisma, серед членів правління якої був Хантер Байден.

 

12 листопада, у США опублікували меморандум на захист глави Білого дому, підготовлений законодавцями-республіканцями, які беруть участь у розслідуванні імпічменту американського лідера. Документ був розісланий прихильниками Трампа всіма трьома комітетами Палати представників.

31 жовтня Палата представників проголосувала за процедуру імпічменту, визначивши порядок публічних слухань, допиту свідків, права й обов'язки учасників процесу. Резолюцію підтримали 232 конгресмени, 196 - голосували проти.