Верховна Рада підтримала за основу законопроект № 2178-10 про відкриття ринку земель 240 голосами народних депутатів. Проти виступили 52 парламентарі.

За проголосували 227 представників фракції "Слуга народу" і 13 позафракційних.

 

"Європейська солідарність" і "Батьківщина" голосували переважно проти, фракція "Голос" утрималася.

Більшість нардепів від "Опозиційної платформи - За життя" були відсутні, адже блокували трибуну.

 

Зауважимо, документ передбачає заборону купувати землі іноземцями до 2024 року, однак це не стосується компаній, які вже зараз орендують землі й працюють в Україні; вони зможуть купувати землі з 1 жовтня наступного року нарівні з українськими компаніями.

Під час обговорення у сесійній залі підтриманий законопроект критикували за несистемність, адже він не врегульовує багато аспектів продажу і купівлі земель сільгоспризначення. Зі свого боку, автор законопроекту, нардеп від "Слуги", голова аграрного комітету Микола Сольський обіцяв знайти компромісні формулювання для особливо дискусійних нововведень при доопрацюванні документа до другого читання.

 

Раніше Володимир Зеленський пообіцяв, що після скасування мораторію на продаж сільгоспземель купувати землю зможуть тільки українці, а іноземці - виключно за умови, що їм це дозволить народ під час референдуму.

 

Повний список народних депутатів із результатами їх волевиявлення: