Обласні державні адміністрації демонструють підвищення рівня прозорості, зокрема, у питаннях інформаційної політики, державних закупівель, соціальних послуг, участі громадян, забезпечення прозорості питання формування бюджету, розпоряджання майном і кадрової політики.

 

Про це під час пресконференції повідомив експерт з економічних питань МЦПД Єгор Киян, презентуючи рейтинг «Прозорість 50-ти найбільших міст та 24 регіонів України», передає INTV.

 

rejtyng_001

 

«Відповідно до рейтингу прозорості обласних рад, у першу трійку входять Рівненська, Хмельницька і Вінницька області. При цьому середній показник по регіонах значно збільшився: якщо у 2016 році цей показник становив 45%, то зараз покращився до майже 63% у 2019 році», - сказав він і додав, що у першу десятку рейтингу входять Волинська, Запорізька, Одеська, Київська, Івано-Франківська, Сумська і Чернігівська області.

 

За поясненням експерта, за рівнем прозорості лідирувала галузь інформаційної політики.

 

«Цей показник по регіонах досяг 76%. Це означає, що щодо питань інформаційної політики обласними адміністраціями було надано найбільше інформації, при цьому вони намагались розкрити цю частину інформацію якомога ширше», - сказав він.

 

Єгор Киян акцентував, що найгірший результат «прозорості» було продемонстровано у питаннях кадрової політиці.

 

«Не вистачало елементів щодо конкурсних відборів, етики і інших моментів кадрової політики обласних рад, що є дещо нехорошим результатом», - сказав він.

 

При цьому, за словами експерта, 17 із 22 регіонів покращили свою оцінку у порівнянні із попередніми роками.

 

«Найбільшу динаміку показала Хмельницька і Вінницька області. Протилежну динаміку продемонструвала Кіровоградська область, яка опустилась на 16 позицій. Загальна оцінка прозорості знизилась у 5 із 20-ти регіонів», - завершив він.

 

 

Софія ЗАРУДНА, INTV