Українські міста Хмельницький, Вінниця та Сєвєродонецьк очолили рейтинг прозорості серед 50-ти найбільших міст України та фінансового здоров'я місцевих бюджетів.

 

Про це під час пресконференції повідомив експерт з економічних питань МЦПД Єгор Киян, презентуючи рейтинг «Прозорість 50-ти найбільших міст та 24 регіонів України», передає INTV.

«Загалом показник рівня прозорості підвищився із 43% до 73% у 2019 році, що свідчить про значний прогрес», - сказав він.

 

rejtyng_002

 

За словами експерта, найкращий показник було продемонстровано у частині надання інформації, а також в галузі адміністративних і комунальних послуг, при цьому найгірше інформація розкривалась у блоці «професійна етика та конфлікт інтересів».

«Це - один із ключових показників. Хотілось, щоб міста краще розкривали інформацію щодо цього питання», - зауважив Єгор Киян.

 

За словами експерта, аналіз також свідчить, що 48 міст із 50-ти покращили свій рейтинг. При цьому найбільшу динаміку продемонстрували міста Хмельницький, Сєвєродонецьк і Мукачево, але протилежну динаміку продемонстрував Миколаїв. Також загальна оцінка була знижена у двох міст - це Маріуполь і Бердянськ.

 

При цьому 48 із 50 міст на офіційному веб-сайті публікують інформацію про засідання виконавчого комітету, 44 міста мають он-лайн платформу для громадян, 43 міста надали запит на отримання публічної інформації у встановлені законом терміни. Але 22 міста не опублікували інформацію про надані гранти, менше половини - розміщують інформацію про декларації, майнові доходи посадових осіб, і лише 30% міст створили платформи для розміщення відповіді на інформаційні запити.

 

Єгор Киян переконаний, що зростання рейтингу прозорості міст відбувається через підвищення півня діджиталізації, зростання нового покоління лідерів, а також внаслідок тиску та моніторингу зі сторони громадськості, які більше цікавляться життям міст і регіонів.

«Хотілось би, щоб інформація публікувалась більш регулярно та вчасно, щоб інформація була надана в повному обсязі, розкриття інформації відбувалось в єдиному форматі, і щоб звітність була також надана в електронному вигляді», - завершив Єгор Киян.

 

 

Софія ЗАРУДНА, INTV