Президент США Дональд Трамп висловлює сильне невдоволення президентом Франції Еммануелем Макроном через його слова про «смерть мозку» НАТО, і що США за Трампа відвернулися від Європи, пише Axios з посиланням на три джерела.

 

За словами джерел видання, Трамп уже давно незадоволений Макроном, хоча раніше висловлювався про нього, як про «мудрого хлопця».

 

Відзначається, що слова Макрона можуть змусити Трампа висловлюватися більш позитивно про НАТО на противагу французькому президенту.Очікується, що на майбутньому саміті НАТО в Лондоні 3-4 грудня Трамп відзначить факт підвищення Європою витрат на оборону. Напередодні виборів президента США в 2020 році Трамп захоче приписати цю заслугу собі, вважає джерело видання.

 

В інтерв'ю виданню The Economist Макрон заявив, що Європа знаходиться «на краю прірви» і повинна нарощувати оборонні можливості, не покладаючись на США. На думку Макрона, НАТО переживає «смерть мозку».

 

Його висловлювання розкритикували канцлер Німеччини Ангела Меркель і генсек НАТО Йенс Столтенберг.

А президент Туреччини Реджеп Ердоган, коментуючи заяву Еммануеля Макрона про «смерть мозку» НАТО, порадив йому перевірити власний мозок.