У Лондоні у вівторок, 3 грудня, відкривається саміт НАТО, приурочений до 70-річчя цього військового альянсу. За день до саміту міністр оборони Естонії Юрі Луйк висловився про загрозу з боку Росії, повідомляє ERR.

 

За оцінкою аналітиків, учасники шукатимуть можливість зміцнити альянс, який переживає не найпростіші часи на тлі посилення протиріч між членами союзу.


У листопаді автором найбільш різкого висловлювання на адресу альянсу став лідер Франції Емманюель Макрон, який заявив про "смерть мозку" НАТО. При цьому міністр оборони Естонії Юрі Луйк не вважає, що НАТО загрожує втрата авторитету через розбіжності між державами-членами.

За його словами, потреба в НАТО зараз сильніша, ніж будь-коли, оскільки Росія, на думку міністра, знову стала загрозою.

"Ми повинні якомога більше зосередитися на спільних цінностях та реальній загрозі безпеці. Ми повинні чесно сказати, що якщо Росія - це загроза, то це загроза. Немає ніякого сенсу приховувати або намагатися це прикрасити", - заявив Луйк в інтерв'ю передачі Välisilm на телеканалі ETV.


Президент Франції Еммануель Макрон недавно заявив, що необхідний додатковий діалог з Росією. За словами Луйк, Естонія до цього ставиться скептично.
"Попрацювавши послом в Росії, я цілком собі уявляю, що такого роду діалог для росіян не має особливої ​​цінності. Росіяни, зрозуміло, хочуть щось за це отримати. Але ми не можемо дати їм те, що хочуть росіяни", - зазначив Юрі Луйк, не уточнивши при цьому, чого хочуть росіяни.