Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн.

 Глава держави привітав керівницю Єврокомісії з початком роботи нового складу ЄК та побажав успіхів у реалізації визначених пріоритетів. 

 

«Сподіваюся, що за вашого лідерства провідна роль Європейського Союзу в підтримці реформ і захисту територіальної цілісності та суверенітету України буде тільки зміцнюватися», - зазначив Глава Української держави. 

 

Володимир Зеленський запевнив Президента Єврокомісії в незмінності євроінтеграційного курсу держави і поінформував про результати активізації реформ в Україні та виконання Угоди про асоціацію з ЄС. 

Лідери погодилися продовжувати реалізацію домовленостей, досягнутих під час 21-го саміту Україна - ЄС. Йшлося, зокрема, про перспективи укладення угоди між Україною та Євросоюзом про так званий промисловий безвіз і візит відповідної оціночної місії в Україну на початку наступного року. 

 

Урсула фон дер Ляєн підтвердила готовність ЄС і надалі підтримувати нашу країну в процесі реформ, а також співпрацювати в контексті надання Україні макрофінансової допомоги. 

 

Крім того, президенти обговорили ситуацію з безпекою на Донбасі. Володимир Зеленський повідомив керівниці ЄК про хід підготовки до зустрічі лідерів у нормандському форматі. Урсула фон дер Ляєн, зі свого боку, запевнила, що Європейський Союз буде продовжувати безумовну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України. 

 

«Санкції ЄС будуть залишатися прив'язаними до повного виконання Мінських домовленостей і повинні бути продовжені під час наступного засідання Європейської ради», - зазначила вона. 

Лідери погодили графік політичного діалогу і пріоритети двосторонньої співпраці на найближчі місяці. Володимир Зеленський запросив Урсулу фон дер Ляєн відвідати Україну найближчим часом.