Навпаки, дослідження НКРЕКП свідчать, що після передачі прав щодо встановлення тарифів на комунальні послуги на місця, вони зросли на 50-70%, без будь-яких на те обґрунтувань.  

Про це сказав під час прес-конференції у Києві Геннадій Рябцев, директор спецпроектів НТЦ «Псіхея», передає INTV.

«Навіть ті місцеві ради, які впродовж тривалого періоду часу вимагали від Кабміну припинити «дискримінацію» чи «геноцид» населення і знизити тарифи, як тільки отримали повноваження щодо встановлення тарифів - дуже швидко всі ці тарифи попіднімали», - зазначив експерт з питань енергетики.

 

При цьому, ніяких об'єктивних причин, як-то подорожчання енергоносіїв або зміна цін на електроенергію, воду впродовж періоду підняття тарифів - не відбувалося, додав Г. Рябцев.

«Отже передача прав не означає зниження тарифів», - констатував директор спецпроектів НТЦ «Псіхея».

Не означатиме зниження тарифів і приватизація енергопідприємств, адже довгий час вважалося, що держава не є ефективним власником в енергетичному

секторі, зауважив експерт.

 

Як приклад, він навів причини найрезонансніших зривів початку опалювального сезону, як поточного, так і минулого.

«В якій власності перебувало теплокомуненерго у Смілі? В приватній. У якій власності перебувало теплоенерго у Яворові? В приватній. У якій сфері власності перебували всі інші збанкрутілі теплокомуненерго, які не змогли розпочати опалювальний сезон вчасно? В приватній! Так це означає, що приватний сектор демонструє неефективне господарювання. Так може держава помиляється, розпочинаючи чергову хвилю приватизації енергетичних підприємств? Може не від власника залежить? А все визначається політикою, у тому числі державною чи місцевою політикою, якщо мова йде про ОТГ», - резюмував Г. Рябцев.