Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов розповів про підсумки закритого засідання РНБО, присвяченого зустрічі "нормандської четвірки"

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

 

 

За словами Данілова, в суботу, 7 грудня, на засіданні РНБО під головуванням президента України Володимира Зеленського був затверджений один із сценаріїв розвитку подій в зв'язку з майбутньою зустріччю в нормандські форматі, який буде втілюватися в життя як основний.

"Сьогодні на засіданні РНБО було прийнято один із сценаріїв, який буде втілюватися в життя як основний на даний час", - сказав Данілов.

 

Секретар РНБО зазначив, що сценарій реінтеграції Донбасу передбачає повернення окупованих територій Донецької та Луганської областей до складу України.

"Ключові моменти, які сьогодні є в порядку денному, - це вже похідні від, скажімо так, визначених сценаріїв", - вказав Данілов.

Він зазначив, що Україна хоче повернути своїх полонених, які знаходяться на території РФ, в окупованому Криму та на окупованій частині Донбасу.

Данілов додав, що Україна хоче припинити вогонь на Донбасі. За його словами, третім питанням, яке зараз розглядається, це повернення Україні контролю над кордоном, і потім вже питання проведення місцевих виборів в ОРДЛО.

 

При цьому він підкреслив, що ті п'ять можливих сценаріїв реінтеграції тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей, які були затверджені 3 грудня на нараді у президента, поки є закритими.

 

  • НагадаємоВолодимир Зеленський 7 грудня скликав закрите засідання Ради національної безпеки і оборони напередодні Нормандського саміту.
  • 6 грудня, напередодні переговорів "нормандської четвірки" у Парижі, голова Верховної Ради Дмитро Разумков провів закриту зустріч із лідерами парламентських фракцій.
  • Нагадаємо, 6 грудня п'ятий президент України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко закликав українську делегацію на Нормандській зустрічі не довіряти президенту РФ Володимиру Путіну і в жодному разі не йти на обговорення ключових питань під час зустрічі Володимира Зеленського з Путіним тет-а-тет.
  • Народний депутат від "Європейської солідарності" Микола Княжицький заявив, що президент України Володимир Зеленський перейшов "червону лінію", ще коли вмовляв президента Росії Володимира Путіна провести переговори у Парижі.