У неділю, 8 грудня, о 19:00 під офісом президента Володимира Зеленського в Києві розпочнеться акція "Висадка на Банковій", приурочена до початку саміту в "нормандському форматі", який відбудеться 9 грудня.

Як попереджають організатори, акція триватиме протягом усієї ночі та весь день понеділка, 9 грудня.

"9 грудня пан Зеленський поїде до Парижа, де буде про щось домовлятися із Путіним. Про що - гадки не маємо. І ніхто не має. Виходячи із наших інсайдів і відкритої інформації складається враження, що українська сторона не має взагалі ніякого плану дій. Тому результати перемовин принципово непередбачувані", - зауважується в повідомленні організаторів у фейсбуці.

 

Як зазначають ініціатори акції, є кілька варіантів проведення "нормандського саміту": "Можуть ні про що не домовитись (і це далеко не найгірший варіант), а може бути й так, що Україна в особі пана Зеленського візьме на себе зобов'язання, наприклад, провести прямі перемовини із маріонетками з ОРДЛО - тим самим фактично визнавши "ДНР" та "ЛНР". Або, як варіант, підпише контракт про газ з "Газпромом", за яким Україна знову потрапить у залежність від РФ. Або розведе війська по всій лінії розмежування..."

"Ми впевнені, що пан Зеленський на перемовинах буде налаштований більш обережно, якщо знатиме, що вдома його чекатимуть... в усіх сенсах", - підкреслюється в анонсі події.

"Якщо Україна в особі Зеленського не здасть позиції, не домовиться із ворогом і не капітулює - добре. Якщо навпаки - тим гірше для Зеленського і його оточення. Поснідаємо в пеклі", - попереджають організатори, закликаючи взяти з собою на акцію поганий настрій - мовляв, "є підозра, що він знадобиться".

 

Тим часом поліція, Нацгвардія та інші правоохоронні органи і спецслужби заявляють, що готові забезпечувати публічну безпеку та правопорядок під час масових заходів у Києві 8-9 грудня.

"Ми провели низку зустрічей із організаторами цих акцій. Наша позиція - усі вони не повинні переходити межу закону. У цілодобовому режимі вже розгорнуто роботу ситуаційного центру МВС. Ми будемо моніторити ситуацію й оперативно ухвалювати рішення", - повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий під час координаційної наради у Головному управлінні Національної поліції Києва.