У найближчі два роки - пік зовнішніх боргових виплат. А силами одного держбюджету повністю обслуговувати державний борг Україна не зможе.

Про це сказав під час прес-конференції у Києві Андрій Новак, голова Комітету економістів України, передає INTV.

«До повноцінного дефолту ми, сподіваюся, не дійдемо, хоча це великою мірою залежатиме від того чи буде нова програма з МВФ. А якщо буде - то на яку суму і які саме кошти отримає Україна у 2020 і 2021 роках? Тому що це роки найбільших пікових зовнішніх боргових виплат.

І якщо у нас не буде грошей МВФ аби, як мінімум, перекредитуватись, то силами лише державного бюджету ми повністю обслуговувати державний борг просто не зможемо. А це вже називається стан повноцінного дефолту», - зазначив експерт.

 

За словами А. Новака, вплив ймовірної Світової кризи на українську економіку не слід перебільшувати, оскільки вітчизняна економіка «дуже мало імплементована у світову». 

«Дуже мало прямих іноземних інвестицій в Україні, якщо не враховувати кошти наших компаній, прогнаних через офшори. Ще менше, майже мізер, українських інвестицій в економіки інших країн і фактично весь наш зв'язок з світовою економікою звужений до декількох товарних позицій, і цін на них на світових ринках», - зазначив голова КЕУ.

 

Передусім, це металургія, хімічна промисловість, зерно, тощо.

«Тобто, для нас важливий не загальний світовий стан, а ціни на декілька номенклатур товарів по яких ми здійснюємо експорт. Фактично, це вся наша залежність на сьогодні», - наголосив економіст.

 

І взагалі невідомо, чи Світова економічна криза матиме місце, наголосив А. Новак. Адже торговельна війна між США і Китаєм, яка могла її спровокувати, нині близька до стадії заключення нової торговельної угоди між двома наддержавами. Та й прогнози від МВФ і Світового банку нині досить оптимістичні, резюмував голова Комітету економістів України.