Британський прем'єр-міністр Борис Джонсон сказав російському президентові Володимиру Путіну, що покращення відносин Лондона з Москвою неможливе аж до того часу, коли Росія відмовиться від "дестабілізаційної діяльності".

 

Прес-служба британського уряду повідомила, що застереження пролунало під час зустрічі Джонсона і Путіна у Берліні, де вони 19 січня брали участь у багатосторонній міжнародній зустрічі щодо громадянської війни в Лівії.

"Прем'єр-міністр сказав, що нормалізація наших двосторонніх відносин неможлива до часу, коли Росія припинить десталізаційну діяльність, яка загрожує Сполученому Королівству та нашим союзникам і підриває безпеку наших громадян та нашу колективну безпеку", - сказано у заяві урядової прес-служби.

Речниця британського прем'єр-міністра повідомила, що Джонсон окремо нагадав Путіну про напад 2018 року в англійському місті Солсбері, де розслідування виявило сліди нервово-паралітичної отрути і перебування двох агентів російської військової розвідки.

"Він (Борис Джонсон) був однозначний у незмінності позиції Сполученого Королівства стосовно Солсбері, що було безвідповідальним застосуванням хімічної зброї і зухвалою спробою вбивства невинних людей на британській території. Він сказав, що такий напад не повинен повторитися", - написано у заяві.

 

При цьому в офіційному повідомленні Давнінґ стріт сказано, що Джонсон і Путін у Берліні говорили про потребу для Британії та Росії працювати з "питань міжнародної безпеки" в таких країнах як Лівія, Сирія та Іран.

Прес-служба російського президента повідомляє про розмову Путіна з Джонсоном, але лише вказує без подробиць, що йшлося про двосторонні відносини країн.

Канцлер Німеччини Анґела Меркель приймала у Берліні представників 11-ти країн, а також ООН, ЄС та інших організацій.

Борис Джонсон окремо зустрічався також з президентом Франції Еммануелем Макроном.

 

Джонсон, Макрон і Путін

Останні заяви британського та французького керівників дають підстави вважати, що вони по-різному дивляться на відносини з президентом Росії.

 

Джонсон в інтерв'ю, опублікованому 23 грудня в британському журналі Spectator, сказав, що він більше не вірить у можливість відновити дружні стосунки з Москвою.

"Я справді вважав, і я думаю багато міністрів закордонних справ і прем'єр-міністрів думали так до мене, що ми могли почати з Росією заново. Це велична країна, з якою ми боролися проти фашизму... Я був справді розчарований тим, що я помилявся", - сказав Джонсон.

 

Так він відповів на питання, чи змінив він свою думку стосовно чогось, з огляду на досвід його роботи на посаді міністра закордонних справ з 2016 до 2018 року і коли став прем'єр-міністром у липні 2019 року.

Еммануель Макрон в останні місяці сприяв крокам, які фактично послаблюють міжнародну ізоляцію Москви, започатковану США та ЄС у відповідь на російську агресію проти України і зокрема намагання анексувати Крим.

 

Французький президент неодноразово, зокрема на саміті НАТО у грудні 2019 року в Лондоні наголошував, що Росія "не ворог" для Заходу.

 

В коментарі журналістам у січні Макрон сказав, що свідомо намагається проводити активну політику на зближення з Росією.

"Росія захопила Україну і ми вдалися до заходів. Ми на шляху до розв'язання заморожених конфліктів. Але, якщо чекати вирішення усіх заморожених конфліктів для того, щоб рухатися вперед, то можна чекати довго", - процитувало Еммануеля Макрона міжнародне французьке радіо RFI.