Гендиректор ВООЗ скликає на 22 січня засідання комітету з надзвичайних ситуацій у зв'язку з новими випадками хвороби та заявами про можливу передачу збудника інфекційної хвороби від людини до людини

 

У Міністерстві охорони здоров'я підготували рекомендації з метою раннього виявлення на території України можливих випадків нового коронавірусу nCoV, який поширився у Китаї.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

"Центр громадського здоров'я МОЗ України як визначений національний координатор Міжнародних медико-санітарних правил офіційно повідомив Прикордонну службу України, керівників обласних та Київського міського лабораторних центрів МОЗ України, а також керівників структурних підрозділів охорони здоров'я обласних та Київської міської державних адміністрацій про ситуацію з коронавірусом в Китаї та про актуальні рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ)", - додали в МОЗ.

 

За даними МОЗ, "з метою раннього виявлення можливих випадків nCoV на території України та вжиття відповідних протиепідемічних заходів підготовлено практичні рекомендації" щодо:

  1. Епідеміологічних та клінічнічних критеріїв визначення випадку коронавірусної інфекції (nCoV).
  2. Клінічного ведення пацієнтів, що відповідають визначенню випадку коронавірусної інфекції (nCoV).
  3. Переліку виробів медичного призначення, необхідних для роботи з пацієнтом з підозрою на nCoV.
  4. Вимог з дотримання правил інфекційного контролю у закладах охорони здоров'я, де перебувають пацієнти з підозрою на nCoV.
  5. Комунікаційних матеріалів для інформування населення щодо профілактичних заходів.

Крім того, гендиректор ВООЗ скликає на 22 січня засідання комітету з надзвичайних ситуацій у зв'язку з новими випадками хвороби та заявами про можливу передачу збудника інфекційної хвороби від людини до людини.

"Наразі із залученням працівників ВООЗ та CDC все ще тривають розслідування щодо встановлення причин виникнення і факторів передачі інфекції, визначення меж осередків та масштабів поширення інфекційної хвороби, викликаної новим коронавірусом (nCoV)", - вказали у відомстві.

 

Міністерство охорони здоров'я України нагадує про основні заходи профілактики, яких необхідно дотримуватись при відвідуванні країн, де було зареєстровано випадки nCoV:

  • уникати тісного контакту з людьми, що мають симптоми гострої респіраторної інфекції;
  • частіше мити руки з милом, особливо після прямого контакту з хворими людьми або їх оточенням;
  • уникати тісного контакту з тваринами на фермах або у дикій природі;
  • люди з симптомами гострої респіраторної інфекції повинні дотримуватися правил поведінки при кашлі (не підходити надто близько до співрозмовників, використовувати одноразові серветки при кашлі та чханні, мити частіше руки, максимально скоротити контакти з іншими людьми).

 

Нагадаємо, уряд Північної Кореї ухвалив рішення тимчасово призупинити в'їзд іноземних туристів у зв'язку з поширенням у Китаї нового типу пневмонії, яку спричиняє коронавірус 2019 nCoV. 

Також в американському штаті Вашингтон підтверджено перший випадок захворювання в Сполучених Штатах новим різновидом коронавіруса, раніше зафіксованим в Китаї.

Центр контролю та профілактики захворювань Південної Кореї зазначив, що в країні зафіксували та підтвердили перший випадок нового коронавірусу, що спалахнув у Китаї.

Раніше стали відомі випадки захворювання на новий вірус і в інших країнах, зокрема, двоє людей хворіють у Таїланді, ще один випадок зафіксували в Японії.