Пожежі в Австралії оголили найдавнішу систему водопостачання. Стародавні  канали, які є старшими за єгипетські піраміди, виявлені на південному сході Австралії.

Знайдені в штаті Вікторія залишки каналів і ставків, яким більше шести тисяч років, доповнять знання про вже відомі місцеві системі водокористування.

Йдеться про культурний ландшафт Будж Бім, який складається з древніх каналів і гребель і є об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (з липня минулого року).

Це - один з найбільших і найстаріших об'єктів прісноводної аквакультури в світі. Він знаходиться в окрузі Гундітжмара, на території якого проживають нащадки однойменного корінного народу, пише CNN.

 

 

Відшукати великі канали вдалося після того, як лісові пожежі знищили густу рослинність в штаті Вікторія. На думку археологів, виявлені водні канали і ставки служили аборигенам в основному для розведення і вилову вугра. Також вони були доступними джерелами прісної води для поливу і пиття.

 

 

Денис Роуз, менеджер проєкту в групі Gunditj Mirring Traditional Owners Aboriginal Corporation, зауважив: раніше передбачалося, що давня аквасистема значно ширша офіційно зафіксованої. І ось, нові знахідки підтвердили припущення.

У згорілому ландшафті тепер проглядаються колишні канали та ставки.


Згідно сайту Корпорації аборигенів Aboriginal Corporation's, система аквакультури Будж Бім була побудована місцевим населенням з вулканічних порід нині сплячого вулкану.

Пожежа біля національного парку виникла через  удар блискавки в кінці грудня і охопила близько 790 га. Про це розповів Марк Меллінгтон, районний менеджер з управління лісовими пожежами штату Вікторія.

 

 

Щоб захистити світову спадщину, пожежники працювали в одній зв'язці з місцевими жителями. Корінне населення допомагало ідентифікувати історично важливі місця. На гасінні цих об'єктів пожежні застосовували так звані «методи низького впливу». Важка техніка тут не використовувалася.

Протягом наступних кількох тижнів експерти збираються заново описати водну систему, зафіксувавши на мапі нові її частини.