Родичі загиблих Героїв Небесної сотні стурбовані ходом розслідування справ щодо подій на Майдані у 2013-2014 роках.

 

Про це під час пресконференції сказала дружина загиблого героя небесної сотні Тамара Швець, передає INTV.

«Недорозслідувані і не відбулись слідчі експерименти по вулиці Інститутській, а вона руйнується, знищується бруківка. Заплановано знищити і вже списано бруківку минулого року Музеєм революції гідності, заплановано вирізати схил (з боку Жовтневого палацу - ред.) Ми стурбовані (...), що умисно було вилучено бруківку», - сказала вона і додала, що нині лише громадськість «спроможна відстояти цілісність всього, що залишилось на вулиці».

 

У відповідь слідчий ДБР у справах Майдану Олександр Чорноблавський повідомив, що 20.09.2018 року за постановою прокурора ГПУ Атаманчука С.М. чотири земельні ділянки в межах центральної частини міста, а також 20.06.2019 року Київським Апеляційним судом вулиця Інститутська і прилеглі земельні ділянки «арештовано у межах кримінального провадження,  визнано речовим доказом».

«А отже будь-які зміни бруківки і будівель - заборонено. Можете не турбуватись», - запевнив Олександр Чорноблавський.

 

Відповідаючи на те, що частину бруківки було вилучено, він зауважив: «З цим будемо розбиратись». «Вулицю Інститутську ніхто не буде ані змінювати, ані реконструювати, ані забудовувати. Вона - речовий доказ в межах справ Майдану», - завершив він.

 

Водночас як пояснив старший прокурор ГПУ Олексій Донський, первинні слідчі експерименти на вулиці Інститутській були проведені у 2014-2015 роках, але наразі проводяться повторні слідчі експерименти, адже «з'являються в тому числі нові відеодокази, яких не було у слідчих на момент проведення первинних слідчих експериментів».

«Ми виходимо з того, що до моменту ухвалення судами кінцевих рішень у цих кримінальних провадженнях - ми їх називаємо магістральними - по подіям 18 і 20 лютого, так чи інакше можуть виникати обставини, за яких під сумнів будуть ставитись раніше отримані докази у провадженні. А тому ми усвідомлюємо неможливість змін до того, як не буд остаточних судових рішень у даних провадженнях», - завершив Олексій Донський.

 

 

Софія ЗАРУДНА, INTV