Члени сенату США в четвер ухвалили резолюцію, мета якої - зобов'язати президента країни Дональда Трампа проводити подальші військові операції проти Ірану тільки з дозволу Конгресу.

За повідомленням ЗМІ, за резолюцію проголосували 55 сенаторів, проти - 45. Таким чином, документ отримав підтримку не тільки сенаторів-демократів, а й частини їх республіканських колег.

 

Прихильники резолюції в Сенаті запевняють, що їхня мета - не зв'язувати руки Трампу на світовій арені, а лише міцніше закріпити за Конгресом право вирішувати, з ким США повинні вести війну.

Голосування, проте, носить скоріше символічний характер, оскільки Трамп обіцяв накласти на резолюцію вето. Щоб подолати цю перешкоду, необхідна підтримка двох третин сенаторів, однак зараз її немає.

 

Питання про те, хто має приймати рішення про бойові операції проти Ірану, стало особливо актуальним після того, як на початку січня 2020 року в ході американської спецоперації в Іраку був убитий командувач іранськими спецпідрозділом "Кудс" Касем Сулеймані. Рішення щодо проведення операції приймав особисто президент США, без консультацій із Конгресом.