Чинний президент України Володимир Зеленський використовуватиме кадровий ресурс чиновників попередньої влади навіть попри те, що слід буде здійснити суттєві виплати із Державного бюджету України на користь звільнених з посад державних службовців, що відбулось за наслідком виконання закону про люстрацію 2014 року.

 

Про це на пресконференції: «Фінальна очищення: навіщо у Зеленського вирішили переписати закон про люстрацію?» сказав директор Агентства соціальних комунікацій Сергій Белашко, передає INTV.

«Мотиви (розробки змін до закону про люстрацію - ред.) - це перерозподіл доступу до публічних ресурсів. (...) Зараз у Зеленського склалась парадоксальна ситуація, коли його непримиримі опоненти мають 85%-ну підтримку і контролюють за різними даними від 60 до 80% «хлібних посад». Звідси - ця некомпетентність, саботаж, критика влади тими людьми, які перебувають у влади, де мова передусім іде про виконавчу владу, власне чиновників середньої ланки (...)», - сказав він.

 

За словами директора Агентства соціальних комунікацій, така ситуація «дратує впливових людей в оточенні президента Зеленського, і вони хочуть її певним чином переграти».

«Ті люди, які прийшли на «хлібні посади» після люстраційних процесів (...), їх розсадили на місця на посади, створили додаткові наглядові ради, дорадчі органи. А в результаті опинилось, що система так не працює. І система почала генерувати хаос, саботаж, некомпетентність і корупцію», - зауважив він.

 

Сергій Белашко наголосив, що дійсно сьогодні має місце факт подачі великої кількості позовів люстрованих чиновників щодо порушення їх прав, а також «існує певна координація в усіх позовах».

«Мова фактично іде про профсоюз люстрованих: компетентні люди, які мають необхідні горизонтальні і діагональні соціальні зв'язки (...) фактично склались у досить великий прошарок компетентних і незадоволених людей, які для нової влади можуть стати серйозним союзником (...)», - зауважив він.

 

Сергій Белашко також додав, що владу Зеленського «не турбують багатомільйонні виплати», які слід буде здійснити люстрованим чиновникам попередньої влади.

 

Зазначимо, у квітні 2019 року на розгляді в Європейському суді з прав людини перебувало не менше 122 скарги проти України щодо люстрації. 

 

Конституційний Суд України, у свою чергу, анонсував розгляд питання конституційності ЗУ «Про очищення влади» в закритому режимі. Таким чином, суд переходить до завершальної стадії і в найближчому майбутньому вже може винести відповідне рішення.

 

 

Софія ЗАРУДНА, INTV