"Олігархи в Україні штовхаються у боротьбі за вплив на президента", - пише в заголовку статті Financial Times.

Автор зауважує, що новини про те, що Рінат Ахметов купив віллу у Франції за 200 мільйонів євро, зовсім не означають, що "мільярдер готується до комфортної пенсії на Середземноморському узбережжі".

"Натомість 53-річний чоловік відчуває, що має ще чимало справ в Україні. Він намагається стати союзником президента Володимира Зеленського і одночасно послабити вплив свого давнього суперника", - сказано у статті.

За словами FT, за допомогою медійної підтримки Зеленського Ахметов пропонує йому "альтернативу олігарху-конкуренту Ігорю Коломойському, який посприяв злету нового українського лідера за допомогою корисного телеефіру".

"Суперечка щодо банку, який раніше належав пану Коломойському, тепер робить його скоріше проблемою для президента, а отже надає пану Ахметову більше впливу", - підкреслює автор.

 

Коломойський

Пан Коломойський

 

Газета цитує політолога Володимира Фесенка, який вважає, що Ахметов "зосереджений на адаптації до нової політичної реальності через пошук точок дотику".

До того ж мільярдер є "незамінним" у питанні вирішення конфлікту на Донбасі, пише видання, згадуючи, що Донецьк був "серцем бізнес-імперії" Ахметова.

"Якщо Україна відновить контроль над регіоном, спроможність пана Ахметова надати гарантії роботи тисячам людей - чи залишити їх без роботи - робить його ключовою фігурою в питанні мирного врегулювання", - відзначає Financial Times.

Говорячи ж про Коломойського, видання зауважує, що минулорічна президентська кампанія, "як тоді здавалося, закріпила його близькість до нового президента", однак їхні стосунки пізніше зіпсувалися через "складну справу Приватбанку".

Газета вказує, що роботу Володимира Зеленського почали позитивно висвітлювати телеканали Ріната Ахметова "Україна" та "Україна 24".

Один з членів владної команди Зеленського описав ставлення каналів олігарха як "дуже гарну до нас".

 

За матеріалами ВВС