З одного боку - покупці та продавці в складному становищі по самому курсоутворенню. Поступово знижуються обсяги імпорту із-за фактично перекритих кордонів та зниження ділової активності по всьому світу і це знижує потребу у валюті у наших імпортерів. Але в той же час поки ще активні українські одержувачі валютних кредитів із-за кордону - вони побоюються зростання курсу і поспішають закрити свої валютні зобов'язання, що додає попиту на міжбанку з їхнього боку.

А у експортерів - як зниження обсягів надходжень валютної виручки (що їх звичайно лякає), так і боязнь продешевіти при здійсненні операцій на такому мінливому ринку.

Це все призводить до широких коридорах між «можливостями» за курсом покупців і «хотєлками» по ньому продавців. Тому наш міжбанк вступив в період широких коридорів по котируваннях. Особливо на початку дня - коли мало хто з них розуміє, що виставляти по курсу.

 

З іншого боку - міжнародним фактор, де ралі по парі євро / долар трохи знизило оберти, але практично всі ділові економічні індекси продовжують падати, незважаючи на всі старання ФРС США, ЄЦБ та стимулюючі заходи інших центробанків. Та й статистика по коронавірусу поки лише зростає, що й відбивається на поведінці всіх ринків.

Деякий позитив пішов по ринках Китаю, але він в основному за рахунок їх величезного внутрішнього ринку, а не за рахунок зовнішньої активності.

Все це опосередковано відбивається і на курсі гривні щодо долара та евро. Тому сьогодні основною проблемою для учасників міжбанку буде - визначиться з реальним станом справ та скласти об'єктивну ціну валютам.На фоні хиткого з боку в бік ринку - диспропорції та перекоси попиту і пропозиції сьогодні продовжаться, що й буде призводити до періодичної зміни тренда на торгах протягом дня. Спекулятивне розгойдування міжбанку триватиме. Причому - в обидва боки.

Але дефіцит гривні у банків та клієнтів - буде стримувати апетити тих, хто бажає задирати котирування без обмежень.У разі істотних ралі по котируваннях гривні щодо долара - НБУ доведеться знову виходити на торги.

 

За прогнозами «Мінфіну», обсяги операцій на торгах у понеділок складуть до $ 320-390 млн при укладанні до 520- 640 угод з досить широким коридором по долару за рахунок нестикувань можливостей покупців і «хотелок» продавців у межах 27,60-28,25 гривень.

Процедура знаходження оптимально влаштовуючого продавців і покупців курсу на такому хиткому ринку - буде основним мотиватором для сьогоднішнього курсоутворення.

 

Як і в п'ятницю - в такій ситуації через велику волатильність котирувань міжбанку - курси готівкового ринку сьогодні знову будуть багаторазово змінюватися в більшості діючих обмінників У той же час - дефіцит готівкового долара поки зберігається, що призводить до того, що частина обмінників буде виставляти котирування продажу, але фактично валюти не продаватиме через її фізичну відсутність. Особливо в регіонах.Ті ж хто її буде мати «вживу» - будуть її продавати досить дорого.

Котирування готівкового валютного ринку:

Курс у банках на 10 ранку: прийом 27,00-27,55 і продаж 27,95-28,20 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,50-27,85 гривень та продаж 28,00- 28,20.

 

Джерело: Мінфін