Міністерство юстиції Франції найближчими днями дозволить звільнення 5 тисяч в'язнів, чиї терміни ув'язнення закінчуються, через загрозу поширення корона вірусу у тюрмах.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Franceinfo.

Це рішення було прийнято на зустрічі в понеділок, 23 березня, між представниками міністерства і профспілками тюремних наглядачів з метою зменшення скупчення людей у в'язницях.

"У найближчі дні суди приймуть рішення про звільнення тих, хто був засуджений за незначні злочини і хто добре поводився під час ув'язнення",  - повідомили джерела, знайомі з цим питанням.

Також будуть звільнені в'язні, яким до кінця відбування терміну покарання лишилося менше місяця.

При цьому на звільнених навіть не надягатимуть електронні браслети.

Варто зазначити, що Франція не перша країна, яка йде на такі кроки у спробах запобігти поширенню коронавірусу. Раніше рішення про тимчасове звільнення 85 тисяч в'язнів прийняв Іран.

 

Також в умовах пандемії коронавірусу паризьких безхатьків тимчасово заселять у порожні готелі. Про це повідомляє Independent.

Влада міста забронює номери, адже так безхатьки рідше будуть виходити на вулицю і матимуть безпечне місце для самоізоляції під час спалаху COVID-19.

Зокрема, місто вже забронювало 50 номерів в готелі CIS Paris Kellerman і планує збільшити до кінця цього тижня кількість заброньованих номерів до 170. 

Готельна група Accor  також може запропонувати додаткові 500 номерів в Парижі та інших містах. Кімнати будуть одиночними, щоб мінімізувати контакт між гостями.

Франція знаходиться в ізоляції з 17 березня, і жителям наказали залишатися в своїх будинках протягом 15 днів. Виходити з помешкань можна тільки по продукти та в аптеку. Вся «несуттєва» комерційна діяльність також тимчасово зупинена.