Прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте попередив, що ЄС позбудеться свого призначення, якщо не зуміє виробити серйозну відповідь на пандемію коронавірусу і на пов'язану з нею кризу. Відповідну заяву голова Ради міністрів зробив бесіді з журналістами італійської щоденної ділової газети Il Sole 24 Ore, яка публікує інтерв'ю з ним в суботу, 28 березня, пише DW.


"Якщо Європа не впорається з цим безпрецедентним завданням, вся європейська структура втратить для людей сенс існування", - попередив він.

 

Йдеться про першу в історії ЄС емісію загальноєвропейських бондів для залучення запозичень з метою стимулювання економіки і підтримки найбільш постраждалих країн Євросоюзу. На їх випуску наполягають Італія і Іспанія, котрі більше за інших постраждали від коронавірусу. В ході шестигодинної відеоконференції 26 березня лідери 27 країн - членів Євросоюзу не змогли виробити єдиної позиції з цього питання і в результаті дали міністрам фінансів доручення протягом двох тижнів сформулювати підхід, який буде прийнятним для Риму і Мадриду.

 

За словами Конте, мова йде "не просто про розбіжності" між ним і Меркель, що мали місце 26 березня, а про "жорстку і відверту конфронтацію" щодо подальшого курсу ЄС.


Як зазначає агентство AFP, вся зона євро в найближчі місяці зануриться в рецесію. Італії ж фактично загрожує економічний колапс, після того як вона - першою з європейських країн - 12 березня заморозила практично весь свій бізнес.