Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн написала, що зміни у проєкті бюджету, які вона запропонує, дозволять ефективніше боротися з наслідками теперішньої кризи. Вона додала, що йдеться про стимулюючий пакет, який вплине на відбудову економіки, повідомляє polskieradio.


 Урсула фон дер Ляєн вважає, що потрібно якнайшвидше узгодити витрати Євроспільноти на 2021-2027 роки. Однак плани щодо цього поки що зупинились після поразки саміту 21 лютого, адже тоді не вдалося узгодити вимог країн, які вимагали ощадливості, з тими країнами, які хотіли отримати належну підтримку у політиці згуртованості на тому рівні, який є зараз. Якщо Комісія запропонує новий проєкт бюджету, то в ньому будуть певні зміни на користь економіки різних країн, які найбільше потерпіли, а переговори розпочнуться знову.


Зараз, однак, країнам-членам важко буде домовитись, оскільки всі зустрічі у Брюсселі - скасовано, а саміти ЄС відбуваються у формі відеоконференцій. Дехто вважає, що навіть, якщо за кілька місяців ситуація стане звичною, то запізно буде вже на погодження бюджету на сім років, який мав би вже діяти з наступного року. Тому, не виключено, що країни ЄС виберуть аварійний вихід і негайне фінансування на прийдешній рік або на найближчі два роки.