Парламентарі ухвалили проект постанови № 3449 про звернення Верховної Ради до міжнародних організацій щодо вшанування жертв геноциду кримськотатарського народу та засудження порушень Російською Федерацією, як державою-агресором, прав і свобод кримськотатарського народу. Відповідне рішення підтримали 310 народних депутатів.

Так, проект постанови передбачає звернення до Організації Об'єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОЧЕС, Урядів і Парламентів держав світу щодо вшанування жертв геноциду кримськотатарського народу та засудження порушень Російською Федерацією, як державою-агресором, прав і свобод кримськотатарського народу.

Основними положеннями звернення є засудження порушень прав кримських татар, заклик до негайного припинення будь-яких переслідувань чи дискримінаційних дій, об'єктом яких виступають представники кримськотатарського народу.

Звернення також містить заклик до міжнародної спільноти визнати депортацію з Криму кримських татар у 1944 році геноцидом кримськотатарського народу.

Варто додати, що прийняття проекту постанови додаткове сприятиме захисту прав кримськотатарського народу, дозволить вкотре нагадати світу про порушення прав людини, які відбуваються на тимчасово окупованій Російською Федерацією території Криму, сприятиме консолідації зусиль міжнародного співтовариства задля протистояння таким незаконним діям.

Як відомо, Україна продовжить докладати зусиль для того, щоб депортація кримських татар в 1944 році була визнана на міжнародній арені злочином, про який завжди пам'ятатимуть.

Нагадаємо, що у ВРУ зареєстрували проект постанови щодо звернення до ООН, Європарламенту, парламентів держав світу щодо порушення Росією прав і свобод кримських татар.

Також нагадаємо, що Зеленський ініціював створення робочої групи з вирішення проблем кримськотатарського народу.