Під тиском людей влада таки запропонувала обіцяний нею на виборах закон про народовладдя, але виявилося, що він не розширює можливості громадян, а обмежує їхні права.

 

Про це заявила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко в ефірі телеканалу NewsOne.

«Влада рік не вносила закону про референдум. Землю виставили на розпродаж, стратегічні об'єкти також - у людей ніхто їхню думку навіть не запитав. А тепер президент вносить закон про народовладдя через всеукраїнський референдум, в якому скасовує право людей ініціювати його з найважливіших питань», - зазначила лідер «Батьківщини».

 

Президентський «закон про народовладдя», наголосила Юлія Тимошенко, обмежує права людей.

«Сьогодні в Конституції написано, що люди за своєю власною ініціативою можуть проводити референдум, якщо зібрано три мільйони підписів. Вони можуть поставити будь-яке питання, окрім питань щодо територіальної цілісності країни, податків, амністії тощо. В цьому ж документі президент вказав, що тільки він своїм указом може оголошувати референдуми, які стосуються прав людей, закріпивши право указом проводити референдуми, коли він захоче», - зазначила Голова партії.

 

Але що ж це за народовладдя, обурилася Юлія Тимошенко, якщо основи конституційного ладу громадяни можуть визначати лише з дозволу глави держави.

«Ми ще до початку пандемії коронавірусу оголосили збір підписів щодо проведення референдуму проти розпродажу сільськогосподарської землі, і ми чекаємо завершення карантину, щоб продовжити збирати підписи й вимагати проведення референдуму. Але, якщо закон про референдум в редакції президента буде прийнятий, це означатиме, що людей позбавлять права навіть висловити свою думку», - застерегла Юлія Тимошенко.