Міністр оборони США Марк Еспер у понеділок представить американському президентові Дональду Трампу варіанти виведення тисяч американських військових з Німеччини, багато з яких будуть відправлені в Східну Європу. Про це повідомляє AFP.

 У Пентагоні заявили, що план передбачає скорочення постійної присутності американських військ у Німеччині на 9,5 тисяч осіб до 25 тисяч військовослужбовців. Деякі з цих 9,5 тисяч військових повернуться до США, а інших переведуть в країни Східної Європи.

За словами представника Пентагону, ці зміни стануть сигналом для президента РФ Володимира Путіна, чиї військові амбіції підтвердила анексія Криму в 2014 році. Поки невідомо, в яку саме європейську країну можуть бути направлені військові США, але Трамп говорив з польським президентом Анджеєм Дудою про американську присутність у Польщі.

До цього, в моменти загострення відносин з Москвою, НАТО перекидало війська до близьких до Росії країн тільки тимчасово, але тепер американська сторона може звільнитися від колишніх зобов'язань.

Також одне з джерел у Пентагоні повідомило, що перекидання військовослужбовців буде проводитися на основі двосторонніх угод між США і країнами-партнерами, а не під егідою Північноатлантичного Альянсу.

За словами одного зі співрозмовників AFP, нова можлива система ротації забезпечує велику гнучкість і високий рівень непередбачуваності, що робить її серйозним сигналом для Росії.