Білий дім заявив, що була вагома причина, по якій президента Дональда Трампа не проінформували про повідомлення, що російська військова розвідка пропонувала винагороду бойовикам Талібану в Афганістані за вбивство американських солдатів, пише Голос Америки.

«Розвіддані проходять перевірку, перш ніж вони потраплять до президента Сполучених Штатів. В даному випадку вони не були підтверджені »,- заявила прес-секретар Білого дому Кейлі Макенані, коли журналісти запитали її, чому президента не поінформували про це.


Високопоставлені представники адміністрації, включаючи директора національної розвідки Джона Реткліффа, радника з національної безпеки Роберта О'Брайена і главу апарату Білого дому Марка Мидоуза, в понеділок провели секретний брифінг для восьми республіканських конгресменів з даного питання на тлі двопартійних закликів членів Конгресу до транспарентності.

Двоє з цих конгресменів, Майкл Мак-Кол і Адам Кінзінгер, заявили, що їх поінформували про «проведеної перевірки з метою встановити точність цих повідомлень».

«Ми вважаємо, що потрібно спочатку завершити цю перевірку, і лише потім приймати відповідні заходи», - заявили вони.

«Нам сказали, що Трампа не повідомили про ці розвіддані», - заявив телеканалу PBS старший республіканець у комітеті Палати представників з питань збройних сил Мак Торнберри, який також був присутній на брифінгу.


Очікується, що Білий дім проведе аналогічний брифінг для групи законодавців-демократів вранці у вівторок.

Трамп написав у Твіттері в неділю, що не отримував інформацію про передбачувані винагороди.

«Розвідка щойно повідомила мені, що вони не вважали  цю інформацію достовірною і тому не повідомили про неї мені або [віце-президенту Майку пенсії]», - заявив президент.

 

Газета New York Times першою повідомила про те, що кілька місяців тому представники американської розвідки прийшли до висновку, що підрозділ російської військової розвідки, пов'язаний зі спробами вбивств і таємними операціями в Європі, спрямованими на дестабілізацію Заходу, в минулому році пропонував нагороду за успішні атаки в Афганістані, і що президента поінформували про це в кінці березня.

За даними газети Washington Post, розвіддані були отримані Силами спеціальних операцій США в Афганістані і підтверджені ЦРУ.


Росія і Талібан відкинули повідомлення про виплату винагород. Кремль назвав їх безпідставними і анонімними звинуваченнями.

Представник Талібану Забіулла Муджахід відкинув повідомлення, що бойовики підтримують «відносини такого роду з будь-розвідувальною службою», і назвав повідомлення газети спробою зганьбити рух.