Верховна рада України не змогла схвалити в другому читанні законопроект №2458, основні положення якого стосуються механізму встановлення тарифів на комунальні послуги. Документ передбачав нові договори з надання компослуг.

Про це повідомляє РБК-Україна.

За закон проголосували лише 212 депутатів Ради. Разом з тим документ не провалили остаточно, а відправили на повторне друге читання, за що проголосували 239 нардепів. Проект буде допрацьовувати профільний комітет.

Нові договори і механізм встановлення тарифів

Документ передбачав, що з споживачами компослуг в приватному секторі і в багатоквартирних будинках, які не обрали модель організації договірних відносин, укладуть нові договори теплопостачання, постачання гарячої води, централізованого водопостачання тощо.

Також передбачалися диференційовані тарифи на транспортування та постачання теплової енергії (в залежності від наявності / відсутності центральних та індивідуальних теплових пунктів).

 

Закон визначав і повноваження НКРЕКП по встановленню тарифів на послугу з постачання теплової енергії та затвердження типового договору на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання в багатоквартирних будинках операторів газорозподільних систем.