Сенатори США виступили за щорічне надання військової допомоги Україні в розмірі 300 мільйонів доларів. Відповідний законопроєкт внесли в п'ятницю, 31 липня, представники як Республіканської, так і Демократичної партій. Крім того, вони пропонують виділяти по чотири мільйони доларів на навчання офіцерського складу в Україні.

 

У червні Пентагон оголошував про плани виділити Києву 250 мільйонів доларів військової допомоги. На початку липня демократи, які контролюють комітет з асигнувань Палати Представників Конгресу США, запропонували збільшити суму в 2021 році ще на 25 мільйонів.

Додаткові кошти пропонувалося виділити на підготовку особового складу, озброєння, логістику та розвідку. Раніше також повідомлялося, що гроші підуть на "зміцнення здатності України більш ефективно захищатися від російської агресії".

Крім фінансової допомоги, законопроєкт передбачає також звіт адміністрації про дипломатичну підтримку Сполученими Штатами України протягом наступних п'яти років, а також надання Пентагоном і держдепартаментом звіту про потенціал та потреби Збройних Сил України, плану поставок американської допомоги в галузі безпеки України.