Відповідно до вимог Виборчого Кодексу, 27 липня розпочався термін подання політичними партіями, що мають взяти участь у місцевих виборах 25 жовтня, кандидатур до територіальних виборчих комісій - обласних, районних міських та в об'єднаних територіальних громадах. Цей термін завершиться 5 серпня. Суб'єктами подання кандидатур виступають відповідні партійні організації - обласні, районні, міські та в ОТГ. Закон передбачає, що у разі відсутності районної партійної організації, відповідне подання може зробити обласна.

Через ліквідацію 490 районів та утворення 136 нових, є невизначеним статус районних парторганізацій. Зрозуміло, що у новоутворених районах партії їх ще не створили. Проте, залишаються неліквідованими районні парторганізації у старих районах. Провести необхідні ліквідаційні процедури у терміни до 27 липня не було жодної можливості, зокрема, через те, що неприпустимо скликати з'їзди чи політради партій в умовах карантину.

Якщо обласні парторганізації подадуть кандидатури до ТВК, "при живих" районних парторганізаціях, то у ЦВК виникнуть формальні підстави не приймати їх. Створиться загроза для партій, що мають розгалужену мережу осередків, суто за формальними причинами, (а суди беруть до уваги перед усім саме формальності), не отримати свої представників у ТВК, за належними їм за Законом квотами.

Проблема не була б "вартою виїденого яйця", коли б ЦВК випустила відповідне офіційне роз'яснення щодо суб'єктів подання кандидатур до ТВК в умовах адміністративної трансформації. Таке роз'яснення дало б розуміння учасникам виборів про те, яким саме чином ЦВК застосовуватиме спірну норму стосовно порядку формування виборчих комісій територіального рівня. Однак, замість того щоб виконати свій прямий обов'язок, ЦВК звернулася до Міністерства юстиції аби воно дало їй відповідне роз'яснення.

Тим часом, "екватор" терміну подань від політичних партій сьогодні перейдено.

Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко, в інтересах усіх політичних партій, які візьмуть участь у місцевих виборах, а відтак - в інтересах суспільства, звернулася до Голови ЦВК Олега Діденка з вимогою невідкладного надання офіційного роз'яснення щодо застосування статті 203 Виборчого Кодексу в частині визначення суб'єктів подання кандидатур до ТВК.

Від того наскільки швидко буде видано це роз'яснення саме ЦВК, а не жодною іншою установою, великою мірою залежатиме довіра суспільства до легітимності утворення органів самоврядування у жовтні цього року.